Jak trafnie dobrać projekt wnętrz?

W branży projektowania wnętrz mamy do wyboru coraz więcej projektów, które prezentują wyjątkowo różnorodne walory estetyczne. Jest ich naprawdę sporo, dlatego tak często wybór projektu jest dla nas tak problematyczny. Zza granicy napływają do nas kolejne nowoczesne rozwiązania w dziedzinie projektowania wnętrz, jak również moda na projekty wnętrz nawiązujące do innych kultur. Mamy również wciąż styl nowoczesny czyli zazwyczaj wyjątkowo minimalistyczny oraz stanowiący jego przeciwieństwo styl retro, który przeważnie jest wzbogacany dużą ilością elementów dekoracyjnych. Tak szeroki wybór może wprowadzić wiele osób w zakłopotanie i stworzyć poważny dylemat, jakim jest dobór adekwatnego projektu wnętrz.

 5d24203a7262e6538bb4c48339421163

źródło: pinterest.com

Przy wyborze projektu wnętrz, szczególnie jeśli jest to trudna decyzja, polecam kierowanie się tylko i wyłącznie swoimi własnymi gustami, a nie tym co zaoferuje nam pierwszy lepszy projektant wnętrz. Jeśli trafimy na naprawdę dobrego fachowca to z pewnością dołoży on wszelkich starań do tego, aby projekt wnętrz trafił w nasze gusta i upodobania.

 2bcb1c5251be062e51e026fc4b84f6b3

źródło: pinterest.com

Na tym etapie polecam poważnie się zastanowić jakiego rodzaju estetyka jest dla nas najatrakcyjniejsza. Jeśli nasze gusta skupiają się na wszelkiego rodzaju nowoczesnych rozwiązaniach to jedynym wyjściem z sytuacji będzie pokój gościnny utrzymany w stylistyce minimalistycznej. Jeśli jednak preferujemy nieco większy przepych i dużą ilość dekoracji to może to być salon w stylu retro. Tego typu projekty można zamówić nie tylko do pokojów gościnnych, ale praktycznie do każdego rodzaju pomieszczeń.

Dodaj komentarz