Meble kolonialne, czyli zapach egzotyki

Meble kolonialne posiadają swoją historię. To ona sprawia, że meble w tej stylistyce są tak atrakcyjne. Pasują do niemal każdego wnętrza ? zarówno tego utrzymanego w tradycyjnym stylu, jak i nowoczesnego. Są mieszanką tego, co europejskie i egzotyczne. Ciemne drewno, z którego meble kolonialne są ręcznie wykonane sprawia, że każdy pokój nabiera charakteru.

Meble kolonialne ? piękne i trwałe

Jak sama nazwa wskazuje styl ten narodził się podczas kolonizacji. Wielka Brytania, która trafiła na indyjskie obszary przyczyniła się do stworzenia fuzji dwóch, z pozoru obcych sobie i sprzecznych stylów. To był XVIII wiek ? Azja i Afryka, które zaczęły tworzyć meble kolonialne. Styl europejski poddał się egzotyce ? meble wykonywano z drewna takiego jak mango czy drzewo różane. To dało niesamowity efekt. Dodatkowo warto zaznaczyć, że z powodu klimatu, meble kolonialne tworzone były z drewna odpornego na wilgoć.

meble kolonialne

Unikatowe drewno

Do dzisiaj robione są ręcznie, co jednoznacznie wpływa na ich jakość… oraz koszt. Ten, kto chce pozwolić na toaletkę w stylu kolonialnym musi przygotować się na to, że będzie ona sporo kosztowała. Meble kolonialne są jednak wyjątkowo trwałe ? będą nam towarzyszyły i cieszyły oko przez długie lata. Indyjskie meble kolonialne mają również inną zaletę ? drewno, z którego zostają zrobione naprawdę pachnie. Warto też podkreślić fakt, iż meble kolonialne słyną z tego, że są unikatowe. Nie ma dwóch takich samych egzemplarzy, dzięki czemu wnętrze rzeczywiście jest oryginalne.

Dodaj komentarz