Ostrożnie z wycieczkami zagranicznymi

Coraz więcej osób chętnie wybiera się na wakacje za granicą. Takie wycieczki dostarczają wielu atrakcji. Jeżdżą całe rodziny, młodzi ludzie ze znajomymi. W związku z tym zazwyczaj rozpoczynamy poszukiwania tanich noclegów. Tym bardziej, że można znaleźć różne okazje i wtedy taki wyjazd nie jest bardzo drogi. Trzeba jednak pamiętać o pewnym ryzyku.

pokoje-hotelowe

Biura podróży


Co roku słyszymy doniesienia o tym, że wiele biur podróży ma problemy finansowe i zostają zamknięte. Dochodzi wtedy do wielu nieprzyjemnych sytuacji.
Może być tak, że ktoś zapłaci za wycieczkę, na którą nie pojedzie bo przepadną jego pieniądze. Ale to tak naprawdę najlepsza opcja. Gorzej kiedy dotrzemy na miejsce i wtedy nasze biuro splajtuje. Okazuje się wtedy na przykład, że nie mamy gdzie spać bo nie zostały opłacone noclegi. Albo nie możemy wrócić do domu bo utknęliśmy gdzieś na lotnisku.

Jak temu zaradzić?

Zawsze dobrze sprawdźmy biur, z którego usług chcemy skorzystać. Lepiej wybierać te sprawdzone. Może ktoś z naszych znajomych niedawno wrócił z takiej wycieczki i poleci nam jakieś biuro. Sprawdźmy opinie innych klientów na serwisach internetowych. Poszukajmy też informacji o hotelu, w którym mamy się zatrzymać. Zawsze też dobrze mieć przy sobie trochę gotówki.

Niebezpieczne kraje

Ostatnio na przykład bardzo dużo dzieje się w Egipcie. Dochodzi do licznych protestów i ataków. A przecież Egipt jest często wybieranym celem podróży. Może warto więc zastanowić się nad tym czy taki wybór będzie dla nas bezpieczny. Lepiej jechać tam gdzie stabilna jest sytuacja polityczna i ekonomiczna.
 

Dodaj komentarz