Restauracja w stylu orientalnym

Dzisiaj wybierając się do restauracji mamy do wyboru cały szereg różnych lokali. Najciekawszym zjawiskiem jest to, że możemy sobie iść zarówno do restauracji meksykańskiej, jak i chińskiej, czy też wietnamskiej. Orientalne smaki od lat są już ogólnodostępne w naszym kraju. Dodatkowym atutem spożywania posiłków w tego typu restauracjach, mówię tutaj oczywiście o lokalach prezentujących dość wysokie standardy, jest klimat i atmosfer, która kapitalnie koresponduje na przykład z kuchnią dalekiego wschodu.

 d323a35988b6dc6d6d92a375dbe21c89

źródło: pinterest.com

Aby osiągnąć taki efekt wizualny nie wystarczy powiesić na ścianach kilka obrazów nawiązujących do wschodniej kultury. Tutaj niezbędne jest kreatywne myślenie i ogólny plan. Samem ciężko jest osiągnąć naprawdę znakomity efekt, dlatego zawsze można wynająć projektanta wnętrz, który zna się na rzeczy. Owszem może i będzie to dosyć kosztowne, jednak należy pamiętać o tym, że doskonale wykreowany klimat w restauracji jest jednym z przyczyn dla których poszczególni klienci do niej wracają. Obok dobrej orientalnej kuchni, wystrój wnętrz w takiej restauracji jest kolejnym elementem podnoszącym prestiż tego typu lokalu. Chociażby z tego powodu uważam, że warto jest zainwestować nawet sporą gotówkę w usługi jakie może nam zaoferować profesjonalny projektant wnętrz.

 fcc1ba2b287b5f5050a3c4bfd780ebe5

źródło: pinterest.com

Styl orientalny to przede wszystkim duża ilość drewnianych mebli utrzymanych raczej w ciemno brązowej kolorystyce. Meble nie powinny być zbyt obficie udekorowane, przeciwnie powinny być jak najprostsze. W restauracjach orientalnych niesamowity klimat tworzy oświetlenie, które jest ograniczone do wiszących lamp stanowiących kolejny charakterystyczny dla orientalnego stylu element.

Dodaj komentarz