Rustykalna aranżacja w kuchni

Kuchnię możemy zaaranżować na wiele różnych i bardzo ciekawych sposobów według swoich prywatnych gustów i upodobań. Niektórzy z nas preferują nowoczesną kuchnię inni z kolei nieco bardziej stylową i nastrojową. Porównując pod względem czysto estetycznym styl rustykalny z nowoczesnymi minimalistycznymi rozwiązaniami uważam, że pierwsza opcja jest znacznie atrakcyjniejsza i przytulniejsza.

 d126bf06699eb69370f9cddfe350259e

źródło: pinterest.com

Styl rustykalny można wprowadzić za pomocą kilku prostych elementów. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że taka estetyka cechuje się sporym natężeniem światła dziennego. Aby podkreślić światło dzienne najczęściej wykorzystuje się białą cegłę na ścianach lub przynajmniej pokrywa się nią fragment jednej z kuchennych ścian. W ten sposób nasza kuchnia staje się również prawidłowo doświetlonym pomieszczeniem.

 c6f92bb76d0e771f40e4ab7b8b47f869

źródło: pinterest.com

W stylu rustykalnym zauważyłem również częste użycie koloru białego, szczególnie jeśli chodzi o meble kuchenne. Z pewnością odpadają wszelkiego rodzaju minimalistyczne rozwiązanie w kwestii mebli kuchennych. W stylu rustykalnym sprawdzają się meble utrzymane bardziej w klimacie retro. Ostatnim ważnym elementem jest roślinność, której w tym przypadku sprzyja spore natężenie dziennego światła. Jeśli chodzi o kwiaty to można sobie tutaj na wiele pozwolić. Im więcej roślinności tym lepsze efekt końcowy. Wymienione przeze mnie elementy stanowią absolutną podstawę stylu rustykalnego. Na samym końcu możemy dodać kilka drobnych dekoracji, jak chociażby małe radio w stylu retro, czy też pojemniki na przyprawy utrzymane w podobnej estetyce.

Dodaj komentarz