Środki czystości potrzebne w każdym domu

Środki czystości potrzebne w każdym domu

środki czystościPlanujesz generalne sprzątanie? A może właśnie się przeprowadzasz i nie wiesz, co będzie niezbędne w Twoim nowym domu, aby utrzymać w nim czystość i świeżość? Przygotowaliśmy listę produktów, bez których nie da się obejść!

Płyn do mycia naczyń

Nawet, jeśli posiadasz zmywarkę, czasami zachodzi potrzeba umycia czegoś ręcznie.  Dobry płyn do naczyń powinien szybko usuwać tłuszcz, ale jednocześnie być łagodny dla Twoich dłoni. Na ogół  najbardziej wydajne są płyny o gęstej konsystencji.

Kostka i żel do WC

Chyba nie trzeba tego nikomu tłumaczyć. W toalecie gromadzi się wiele bakterii, które mogą szkodzić domownikom. Regularnie stosowane kostka i żel pomogą znacznie ograniczyć ich liczbę.

Płyn do mycia okien

Raz na jakiś czas w każdym domu należy umyć okna – inaczej nawet w piękny, słoneczny dzień będziesz widział szare i pochmurne niebo, co nie sprzyja utrzymaniu dobrego nastroju! Takim płynem szybko i sprawnie wyczyścisz również domowe lustra i inne szklane powierzchnie.

Płyn do mycia podłogi

Wszystko zależy od tego, jaka jest powierzchnia Twoich podłóg. Wybierz płyn „dedykowany” na przykład do paneli albo do podłóg kamiennych. W ten sposób zwiększasz ich żywotność! . Pamiętaj, że zapach płynu do podłóg utrzymuje się dosyć długo – sięgnij po taki, którego zapach nie jest zbyt męczący.

Proszek lub płyn do prania

„Jak cię widzą, tak cię piszą” – w myśl tego starego powiedzenia, zadbaj o to, byś zawsze był postrzegany jako schludny i zadbany. W tym celu będziesz potrzebować dobrego, pachnącego świeżością płynu lub proszku do prania. Zwróć uwagę na to, w jakiej temperaturze dany produkt jest skuteczny – pranie w zbyt ciepłej wodzie może osłabić strukturę delikatnych włókien!

Pogromca rdzy i kamienia

Kiedy baterię w umywalce pokrywa kamień, wygląda to wyjątkowo nieestetycznie. Podobnie jest z rdzą, która również lubi co jakiś czas „pokazać się” nawet w bardzo zadbanej łazience. Kup więc produkt, który szybko i efektywnie rozprawi się z tego rodzaju zanieczyszczeniami, przywracając sprzętom piękny połysk!

Odświeżacz powietrza

Można to traktować jako „wisienkę na szczycie tortu”. Odświeżacz oddaje jednak nieocenione przysługi, gdy na przykład zdarzy Ci się coś przypalić, albo kiedy jest zbyt zimno na długotrwałe wietrzenie pokoju. Wybierz odświeżacz, który ma zapach podobny do naturalnego i który posiada eleganckie opakowanie.

 Więcej środków czystoci znajdziesz na stronie polskiego producenta chemi gospodarczej http://generalfresh.pl

Dodaj komentarz