Własny ogród – pole do zabaw

Gdy przychodzi sezon letni musimy atrakcyjniej organizować czas naszym pociechom bo zazwyczaj, gdy robi się cieplej – nabierają dużej ochoty do zabawy i trzeba skutecznie planować im czas aby okres ten był czasem fajnej zabawy a nie problemów i uciążliwości.

W dużych miastach istnieje dużo możliwości, lecz zazwyczaj są to atrakcje płatne i organizowane w zamkniętej sali – czyli różnego rodzaju oferty bibliotek, gdzie można pisać oraz oferty domów kultury, które również polegają na zajęciach artystycznych – ale raczej nie o takie zajęcia chodzi w czasie wolnym w wakacje.
Dobrze by było, aby udało się połączyć czas zabawy z dzieckiem z własnym wypoczynkiem – choć dość nielekko będzie znaleźć taki rodzaj prostej zabawy, gdzie uda nam się w nim uczestniczyć wypoczywając jednocześnie i tym samym dostarczać dziecku dużo rozrywki.
Jednym z takich rozwiązań są place zabaw, które dzisiaj znacznie różnią się od tych, na których bawili się rodzice – czyli od starych karuzel, huśtawek, które rozbiły niejedną głowę i wybiły wiele zębów, koników, z których każdy spadł chociaż kilka razy.
Place zabaw, które dziś są realizowane na osiedlach mieszkaniowych już prawie każdego miasta oraz gminy to przede wszystkim funkcjonalne urządzenia – jednak łączy je z tymi starymi podstawowy atut – wysiłek fizyczny, dzięki któremu zabawa naszego dziecka będzie mogła stać się wyczerpującym wysiłkiem.
Jednak, nie o wysiłek fizyczny tutaj chodzi wyłącznie – bowiem dzięki takim atrakcjom jak zestaw zabawowy czy siłownie na powietrze – bardziej poprawnie rozwija się sylwetka dziecka a przede wszystkim rozwija się ono w interakcji z otoczeniem, gdzie przebywają jego rówieśnicy – więc jest to przede wszystkim pożyteczna zabawa, która korzystnie wpływa na rozwój dziecka.

Dodaj komentarz